Pokaż #sercenadłoni

wpis w: Inne, NGO, Sieć | 0

Poznańska Fundacja znów pokazuje serce na dłoni. Poznajcie akcję Panda Team na Dzień Pandy 2024

Po raz trzeci Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza zaprasza do akcji “Pokaż #sercenadłoni”. Organizatorzy liczą na wielką falę serduszek w mediach społecznościowych. Akcja ma na celu wsparcie rodzin w żałobie, w szczególności na osieroconych rodziców. Finał akcji odbędzie się w Dniu Pandy, który fundacja w tym roku obchodzi 15 marca.

Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza wspiera rodziny w żałobie – rodziców, dzieci i młodzież, a także rodzeństwa dzieci onkologicznych. Twórcy organizacji, z własnego doświadczenia wiedzą, jak bardzo choroba i śmierć wpływają na funkcjonowanie rodziny. Doświadczyli strachu, niepewności, bezradności i straty, wiedzą jednak także jak oswoić chorobę i sprawić, by rodzina była silna i bezpieczna w przejściu przez najtrudniejsze doświadczenia. 

Choroba i śmierć Michała wprowadziła nas do świata onkologii, który znaliśmy wcześniej tylko z internetowych zbiórek charytatywnych. – mówi Filip Tarachowicz, Prezes Zarządu Fundacji – Po jego odejściu zauważyliśmy pewną lukę w systemie, jaką jest objęcie opieką nie tylko chorych pacjentów i ich rodziców, ale także całych rodzin. Od trzech lat staramy się przekuć własną stratę w potrzebne społecznie działania. #sercenadłoni to akcja solidarności z tymi, o których często się zapomina i świadectwo jak duży jest już dziś PandaTeam. 

Organizowana po raz trzeci akcja #sercenadłoni ma na celu zwrócenie uwagi na problemy rodzin w żałobie, a w szczególności osieroconych rodziców i ich rodzin. Rok temu, dzięki akcji i zebranym środkom udało się stworzyć grupy wsparcia i zorganizować wsparcie dla kilkudziesięciu rodzin z całej Polski.

Jak wesprzeć akcje?

Panda z logo Fundacji ma na swoich łapkach serca. Stąd pomysł na zorganizowanie akcji. Fundacja zachęca użytkowników social mediów do publikacji zdjęć lub filmików z namalowanym sercem na dłoni wraz z hasztagiem #sercenadłoni. Poza wizerunkowym działaniem, bardzo ważne jest także rzeczywiste wsparcie – wpłata na dedykowaną zbiórkę. https://www.siepomaga.pl/sercenadloni. Akcja trwa kilka dni, a jej wielki finał już 15 marca- to dzień publikacji przygotowanych zdjęć. By akcja osiągnęła najlepsze efekty, działacze Panda Teamu namawiają, by nominować do publikacji zdjęć swoich znajomych, klasy, grupy przyjaciół czy zespoły z pracy. W zeszłym roku #sercenadłoni pokazały liczne grupy przedszkolne, harcerze, przedstawiciele firm czy znane osoby- m.in. Jurek Owsiak czy Agnieszka Hyży.

Tegoroczny cel to 15 tys. zł na wsparcie osieroconych rodziców – stworzenie nowych grup wsparcia, cyklicznych spotkań w poznańskiej siedzibie Fundacji, warsztatów, oraz dofinansowanie konsultacji z psychologiem. Dodatkowo, organizatorzy marzą o zorganizowaniu spotkań dla seniorów, którzy przeżyli śmierć wnuczki lub wnuka. W tym roku chcemy zaangażować influencerów i osoby znane. Przebieg akcji można śledzić w mediach społecznościowych Fundacji Panda Team.