Wizyta studyjna Holenderskiej grupy terapeutów 11-15 listopada Wronki

wpis w: Sieć | 0

W dniach 11-15 listopada br., na zaproszenie fundacji Femina Project, gościła we Wronkach 7-osobowa delegacja z Beverwijk w Holandii.

Wsród gości był niezwykle zasłużony dla Wronek Wim Spruit, prezes fundacji  Stichting StedebandBeverwijk – Wronki / Foundation Twincities Beverwijk NL – Wronki PL oraz 6 terapeutek pracujących z seniorami w Beverwijk w Holandii.

Spotkanie, w trakcie którego odbyła się seria ponadnarodowych warsztatów z polskimi terapeutami, miało również bardzo ciepły charakter międzyludzki – oprócz wymiany doświadczeń i wypracowywania nowych, zacieśnialiśmy też zwyczajnie więzy międzyludzkie.

W programie wizyty był cykl prelekcji oraz zajęć warsztatowych, poprowadzonych przez panie dr Ewę Zasadzką i Agnieszkę Neumann-Podczaskę z Katedry Geriatrii i Gerontologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, które odbyły się w MGOPS we Wronkach i w DPS w Łężeczkach.

W spotkaniach wzięli  udział holenderscy goście wraz z terapeutami z DPS w Nowej Wsi i Łężeczkach.

Jednym z punktów wizyty były też odwiedziny we wronieckich Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w którym wzięli udział seniorzy z Klubu Seniora „Jaśki” z Ostroroga. W ostatni pożegnalny wieczór w hotelu Olympic gwoździem programu było przedstawienie teatru „U Mazura” z Kwilcza.

Wcześniej jednak Wim Spruit uhonorował przedstawicielki fundacji Femina Project Karolinę Bloch i Karolinę Stróżyńską-Matuszewską, orderami Gaude Mater Polonia, za wkład w kontynuację i rozwój współpracy pomiędzy Wronkami i Beverwijk. Na uroczystości obecni byli burmistrzowie Wronek Pan Mirosław Wieczór i Ostroroga Pan Sławomir Szałata. Dodajmy, że wizyta ta była kolejnym, acz nieostatnim, krokiem tejże współpracy, która trwa już od kilku lat i ciągle się rozwija.

Źródło: Femina Project