Teatr się otwiera

wpis w: NGO | 0

Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjnego „Stacja Bukownica zaprasza na cztery działania z Okazji Międzynarodowego Dnia Teatru tj.:


1) Warsztaty Kukiełkowe dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach, każdy uczestnik wykonuje swoją kukłę. Zapisy od teraz do 1 kwietnia. Sobota 1 kwietnia godz. 14.00 dom rolnika w Bukownicy. Prowadzenie Maria Pigulska i Mirosław Borkowski
2) Inauguracja XIII Warsztatów Teatralnych i tworzenia spektaklu muzycznego „Matka Maryjka” aby uczcić 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapisy dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów od zaraz do 1 kwietnia. Warsztaty co poniedziałek od 18.00 do 20.00 w sali rolnika w Bukownicy, a w maju częściej. Premiera spektaklu 13 maja godz. 20.00 na stacji. Inauguracja warsztatów w sobotę 1 kwietnia godz. 17.00, gdzie będzie można jeszcze się zapisać. Reżyseria Maria Pigulska, przygotowanie muzyczne Mirosław Borkowski. Bardzo proszę aby uczestnicy warsztatów obejrzeli filmy na you tube: „Trzynasty dzień, „Pieśń o Bernadettcie”, „Objawienia Maryjne Matki Bożej z Guadelupe i pieśń Kaczmarskiego i  Gintrowskiego „Siedem grzechów głównych” – na razie.
3) Spotkanie z aktorami Teatru Stacja Bukownica podsumowujące otrzymanie nagrody za widowisko plenerowe „Jak to ze Chrztem Polski było…”, która otrzymaliśmy od Samorządu Województw Wielkopolskiego. Również 1 kwietnia 2017 godz, 17.00 dom rolnika w Bukownicy.
4) III Festiwal Opowiadaczy, na który zapraszamy uczestników i widzów – 1 kwietnia godz, 19.00 Uczestnicy przygotowują prezentacje literacką w dowolnej formie np. recytacja, monodram, wywiedzione ze słowa, gadka, gawęda, baśń, bajka, opowieść, itp,  w czasie do 20 min. i zgłaszają swój udział do nas do końca marca. Zapewniamy klimatyczne nagrody i dyplomy. Jury to: Jerzy Kaszuba i Bolesław Grobelny. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
Projekty te wspierane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego , Powiat Ostrzeszowski i Miasto i Gminę Grabów nad Prosną oraz biorą udział w Ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru.

 

Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica”
Bukownica 195
63-520 Grabów nad Prosną
tel. 691432209
email:stacjabukownica@o2.pl

www.stacjabukownica.jimdo.com