Senioriada UTW Krobia

wpis w: Sieć | 0

18.9.2015 r., na terenie Zamku w Rokosowie, odbyła się IV już Senioriada realizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krobi . W tym roku Senioriada współfinansowana była ze środków ASOS a patronat nad wydarzeniem objęła WIELKOPOLSKA SIEC ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH „DZIAŁAMY RAZEM”

W programie, po oficjalnym przywitaniu gości, uwzględniono podsumowanie realizowanego projektu „Krobia Przyjazna Seniorom” [ASOS], uwzględniono również czas na wystąpienia zaproszonych gości, m. in., nt. Bezpieczeństwa Seniorów a także odbyły się liczne konkurencje sportowe.

Odbył się również marsz „Nordic Walking” drużyn DPS oraz ćwiczenia Jogi Ideą Senioriady było promowanie zdrowego trybu życia oraz rekreacji wśród osób w wieku 60+ co szczególnie mocno podkreślają sami Seniorzy.

Senioriada została zorganizowana w duchu zasad fairplay i zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim miała za zadanie uaktywnić fizycznie osoby starsze i zapewnić im dobrą zabawę oraz pozytywne emocje. Podczas zakończenia odbyło się uroczyste dekorowanie zwycięzców marszu Nordic Walking, w którym wziął udział Pan Leszek Wojtasiak oraz zorganizowano poczęstunek. Najlepsi zostali wyróżnieni, jednak podkreślenia wymaga fakt, że każdy z uczestników wygrywa już poprzez sam udział w imprezie.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Oglądaj na facebooku 1

Oglądaj na facebooku 2