Logo konkursu Poznańskie Centrum Dla Rodziny

O Poznańskim Centrum Dla Rodziny

wpis w: NGO | 0

Poznańskie Centrum dla Rodziny

To projekt realizowany przez Sieć “Działamy Razem”, który wsparcia organizacje pozarządowe oraz grup nieformalne na terenie Miasta Poznania, poprzez przydzielenie przynajmniej 42 mikrograntów w wysokości do 2500 na działania zakładające:

  • zwiększenie liczby oraz różnorodności działań w zakresie realizacji inicjatyw na rzecz rodzin oraz integrujących i aktywizujących rodziny zamieszkałe w Poznaniu,
  • zwiększenie liczby działań oraz różnorodności działań w zakresie realizacji wspierania, rozwoju i promocji poznańskich rodzin,
  • wspieranie procesu realizacji inicjatyw prorodzinnych,
  • wsparcie działań wynikających z potrzeb danej społeczności,
  • promowanie inicjatyw prorodzinnych.

 

Nabór ofert został rozpoczęty 20.10.2021 r., został zawieszony z powodu wyczerpania się środków finansowych 8.11.2021 r. 

 

Tyle w teorii, jak to wyglądało w praktyce?

Zainteresowanie przedstawicieli poznańskich rodzin przekroczyło nasz najśmielsze oczekiwania. W ciągu 20 dni naboru w systemie pojawiło się aż 80 wniosków, z czego 50 zostało złożonych. Wasze pomysły zostały ocenione przez zespół ekspertów i 42 oferty uzyskały pozytywną ocenę i otrzymały decyzję o sfinansowaniu projektu. Pomysły na projekty mogły być sfinansowane dzięki środkom z budżetu Miasta Poznania.

 

Co wyróżnia nasz konkurs?

Wsparcie, które oferujemy na każdym etapie realizacji. Wnioskodawcy, już na etapie aplikowania o środki, mogli z nami skonsultować swój pomysł na działania. Mogą także skonsultować napisaną ofertę. Pomagamy również w trakcie realizacji i rozliczania działania. 

W naszym konkursie każdy pomysł ma szansę na realizację. Zależy nam aby finansowane projekty były rzeczywiście potrzebne w środowisku poznańskich rodzin oraz zwracamy uwagę na stopień zaangażowania rodzin w ich realizację. Dlaczego to takie ważne dla nas? 

  • Bo interesuje nas działanie Z rodzinami a nie tylko DLA nich. 
  • Bo chcemy aby każdy miał szansę  zaangażować się  w działanie.
  • Bo każde działanie sprzyja podnoszeniu jakości życia mieszkańców
  • Bo zmiany w ludziach, to argumenty, z którymi się nie dyskutuje

 

Jakie oferty zostały dofinansowane?

Dofinansowane zostały 42 oferty o różnej tematyce. Jest rodzinne pieczenie pierników, ciasteczek, ciast. Wspólne gotowanie, kolędowanie, robienie stroików i ozdób świątecznych. Są też wspólne prace w plenerze, czy rodzinne wieczory taneczne, muzyczne i koncertowe. Nie zabrakło także rodzinnych działań o charakterze samopomocowym. Znalazły się działania związane ze sprawami rodzinnymi, z pomocą ludziom w  przejściu przez trudne sytuacje życiowe, również takie, które są związane z koniecznością uregulowania formalnych spraw rodzinnych oraz projekty zabierające głos w sprawach ważnych dla społeczeństwa, tj. przeciwdziałanie przemocy domowej. Wszystkie realizowane bo taka jest potrzeba poznańskich rodzin.

Działania trwają w okresie od 20 października do 14 grudnia 2021 r. O tym, jak przebiegają informujemy na bieżąco na https://www.facebook.com/dzialamyrazemsiec/.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na portalu Facebook.