Międzynarodowy Dzień Teatru do Bukownicy

wpis w: Sieć | 0

Zapraszamy Państwa na .

Działaniami, które proponujemy bierzemy udział w Ogólnopolskiej Akcji – DOTKNIJ TEATRU zainicjowanej przez Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Nasze dwudniowe propozycje znajdują się wsród działan teatralnych podejmowanych przez Teatry w całej Polsce. Zapraszamy zatem Państwa w roli uczestników i widzów. A oto te działania:

  1. II Festiewal Opowiadaczy w sobotni wieczór – 2 kwietnia 2016 godz. 19.00 – sala domu rolnika w Bukownicy. Zapraszamy do udziału młodziez i dorosłych jako „opowiadaczy”, gdzie opowieść lub inną formę literacką ( gadke, poezje, kolaz tekstów, baśń itp.) można zaprezentować w czasie do 15 min. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca do godz. 24.00 telefoniczne” 691432209 lub emailowo: stacjabukownica@o2.pl Na uczestników czekaja nagrody i dyplomy i snucie opowieści długo Kapelę Lututowianie oraz wysłuchalismy ośmiu przeuroczych opowiadań – OPOWIADACZY: Izabeli Polańskiej, Jana Ambrożego, Agnieszki Hakizimana, Zofii Kownackiej, Wacława Zabłockiego, Katarzyny oraz Teresy Burkietowicz i Krzysztofa.
  2. Warsztaty Tworzenia Spektaklu – dla dzieci 7 – 12 lat.- 3 kwietnia 2016 godz. 16.00 sala domu rolnika w Bukownicy.

To trzygodzinne warsztaty z przeżyc dzieci gdzie oswajać bedziemy „strachy” i „baboki” w formie plastycznej, muzycznej tanecznej i aktorskiej. Zakonczymmy działania pokazem dla rodziców, którzy mogą poczekac w sali na dole i obejrzec spektakl Teatru Stacja Bukownica z video: „Skrzypek na dachu” w reż. Sebastiana Stafeckiego i „Jak to Apolonii Stachnik urok zadano” w rez. Jerzego Kaszuby. Zgłoszenia dzieci przyjmujemy do 31 marca do godz. 24.00 telefoniczne” 691432209 lub emailowo: stacjabukownica@o2.pl Na uczestników czeka przygoda z Teatrem i niespodzianki.

Obydwa działania realizowane w projekcie „II Spotkania na walizkach”, który wspierany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Powiat Ostrzeszowski.

 

Zapraszamy do nas na Święto Teatru – Świeto Języka Polskiego.

 

Źródło: Stacja Bukow

nica