Marek wciąż podaje dalej, a Ty?

wpis w: NGO | 0

Marek Bystrzycki, instruktor niezależnego życia w Fundacji PODAJ DALEJ z Konina i reprezentant kadry narodowej koszykarzy na wózkach, zachęca swoją historią i działaniami do lepszego wspierania ludzi niepełnosprawnych. Jako doradca pierwszego kontaktu dociera do osób tuż po wypadkach, wspiera je w trudnych chwilach, a potem towarzyszy im w rehabilitacji i zachęca do aktywności.

Przed wypadkiem M. Bystrzycki aktywnie uprawiał sport i pracował jako kierowca ciężarówki, po wypadku zamknął się w czterech ścianach i nie chciał już robić nic. Dzięki współpracy z fundacją nie tylko zaczął „nowe” życie, ale odnosi duże sukcesy na polu kariery zawodowej i sportowej.

Myślę, że powinniśmy wciąż poszukiwać sposobów na dotarcie do ludzi potrzebujących. Kolejnym sposobem, który obecnie testujemy, jest opowiedzenie w sposób przystępny o Marku i jego drodze. Jako fundacja wyrażamy ogromną nadzieję, że media oraz osoby prywatne pomogą nam w rozpropagowaniu historii Marka i że wkrótce będziemy mogli opowiadać historię kolejnych młodych ludzi z sukcesami – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.

Nowy serwis internetowy www.historiamarka.pl, stworzony przez fundację, ma na celu prezentację możliwości i narzędzi, jakie są dostępne oraz pokazuje, jakie efekty można dzięki temu osiągać we wspieraniu ludzi niepełnosprawnych. To ma być impuls dla innych niepełnosprawnych, którzy przeżywają trudne chwile, przestali wierzyć, brakuje im motywacji, aby zawalczyć o siebie. W Polsce jest wielu ludzi podobnych do Marka, którzy po wypadku nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z nową rzeczywistością.

źrdło: Fundacja Podaj Dalej