Centrum Inicjatyw Lokalnych - Regrantingowe

Konferencja „Inspiruj. Działaj. Bądź aktywny lokalnie- program Urzędu Miasta Poznania. Regranting i CIL jako narzędzie rozwoju i aktywizacji wspólnot lokalnych”

wpis w: NGO | 0

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań i Stowarzyszenie Instytut Zachodni serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pt. „Inspiruj. Działaj. Bądź aktywny lokalnie- program Urzędu Miasta Poznania. Regranting i CIL jako narzędzie rozwoju i aktywizacji wspólnot lokalnych”, która będzie miała miejsce 29 – 30 listopada 2017 roku w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania w godzinach od 13:00 do 19:30

Konferencja będzie poświęcona Programowi Centrów Inicjatyw Lokalnych (CIL), którego celem jest pobudzenie aktywności społecznej oraz tworzenie warunków do rozwoju wspólnot lokalnych  zastosowaniem regrantingu oraz aktywizacji społeczności lokalnych. Konferencja przyczyni się popularyzacji zastosowania równolegle dwóch narzędzi rozwoju wspólnot lokalnych tj. regrantingu i organizowania społeczności lokalnej.

Za pośrednictwem różnych form tj. wystąpień, warsztatów, wystawy oraz paneli dyskusyjnych będziemy prezentować założenia Programu CIL, oraz filozofię polegającą, na wykorzystaniu dwóch działań sprzyjających rozwojowi wspólnot i społeczności lokalnych tj. połączenie mechanizmu regrantingu z organizowaniem społeczności lokalnych metodą pracy socjalnej oraz zasady udziału w Programie. Ponadto będzie to doskonała okazja, aby poznać i upowszechnić już zrealizowane w ramach tego programu projekty, wymienić się doświadczeniami i dobrą praktyką współpracy samorządu i III sektora.

Konferencja będzie także sposobnością do wymiany poglądów na temat możliwości rozwoju wspólnot lokalnych, ich wpływu na kształtowanie dzisiejszej rzeczywistości. Ponadto stanie się ona miejscem spotkania ludzi, organizacji i instytucji którzy na co dzień współpracują z mieszkańcami Poznania, znają ich aspiracje, marzenia oraz bolączki. W konferencji wezmą udział zaproszeni przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji pozarządowych i eksperci.
Do udziału w konferencji zapraszamy również Państwa – przedstawicieli samorządów lokalnych,
podmiotów zajmujących się działaniami na rzecz rozwoju wspólnot lokalnych, domów  kultury, bibliotek, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Pierwszy dzień konferencji po części wspólnej podzielony jest na dwie części. Pierwsza część przybliży powyższe zagadnienia w formie prezentacji, sesji plenarnej i panelu dyskusyjnego, w drugiej części skoncentrujemy się na praktyce i doświadczeniu – będą to warsztaty moderowane przez praktyków/ekspertów w danej dziedzinie.

Drugi dzień konferencji skierowany jest przede wszystkim do pracowników samorządu lokalnego oraz instytucji działających na rzecz rozwoju lokalnego i poświęcony będzie dyskusji nad praktycznymi aspektami wdrażania rozwiązań aktywizujących społeczności lokalne.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się drogą elektroniczną poprzez formularz on-line lub drogą mailową (formularz zgłoszeniowy).
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Pytania oraz zapisy proszę kierować na adres mailowy: cil@um.poznan.pl

Formularz zgłoszeniowy on-line znajduje się tutaj: www.poznan.pl/cil oraz www.siz.poznan.pl/konferencja

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

 

W załączeniu wstępny program konferencji., który będzie na bieżąco aktualizowany. O wszelkich
zmianach będziemy Państwa informować.

Serdecznie zapraszamy!