Konferencja „Fundusze dla organizacji pozarządowych po 2014 roku” – 25 listopada 2014

wpis w: NGO | 0

Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w Konferencji dotyczącej Funduszy Unijnych na lata 2014-2020 oraz możliwości pozyskania środków na współpracę międzynarodową przez organizacje pozarządowe, która odbędzie się 25 listopada w Poznaniu, w Hotelu Mercure przy ul. Roosevelta 20.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do zdobycia informacji na temat nowego okresu programowania funduszy oraz dyskusji o efektywnym wykorzystaniu tych środków, a także poznania innych instrumentów finansowania współpracy międzynarodowej organizacji pozarządowych.

Konferencja składa się z dwóch części: plenarnej i warsztatowej. W pierwszej, prelegenci podsumują wykorzystanie środków europejskich w poprzednim okresie programowania, a także przedstawią założenia Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, na najbliższe lata. Zaplanowana jest również dyskusja ekspertów poświęcona wykorzystywaniu środków unijnych przez organizacje pozarządowe.

W części warsztatowej uczestnicy w zależności od swoich zainteresowań i potrzeb będą mogli wybrać jeden z trzech bloków tematycznych:
– budowania partnerstw projektowych,
– rezultatów w projektach,
– wsparcia działalności międzynarodowej organizacji i samorządów – instrumenty finansowe

Podczas spotkania nie zbraknie również przestrzeni do swobodnej dyskusji, wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań ekspertom, którzy na co dzień mają styczność z funduszami europejskimi.

Konferencja kierowana jest do przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, zakładów aktywności zawodowej, centrów i klubów integracji społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz towarzystw ubezpieczeń wzajemnych z Wielkopolski oraz samorządów.

Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza prosimy przesyłać najpóźniej do 21 listopada mailem na adres konferencja@pisop.org.pl lub faksem pod nr tel. 61/851 91 34. Dodatkowych informacji o Konferencji udziela Sylwia Dziwińska pod nr tel. 61/851 91 34 lub mailem sylwia.dziwinska@pisop.org.pl.

Organizatorami Konferencji są: Stowarzyszenie Instytut Zachodni oraz Centrum PISOP.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Miejsce konferencji:
Hotel Mercure
ul. Roosevelta 20
Poznań

Załączniki