Elegancja raka w obiektywie Nie dla raka

wpis w: Sieć | 0

W najbliższy poniedziałek Stowarzyszenie Wygraj Siebie zaprezentuje niezwykły kalendarz, wydany w ramach akcji „Elegancja raka w obiektywie”. –To wieczny kalendarz, traktujemy go jako tabletkę na lepsze samopoczucie – mówiła w Rozmowach Elki Teresa Rękosiewicz, prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Wygraj Siebie zajmuje się głównie profilaktyką i pomocą dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Jego najbardziej znaną akcją jest zbiórka włosów na peruki dla osób po leczeniu onkologicznym. –Zaczęliśmy ją dwa lata temu, 7 października 2013 roku – mówi Teresa Rękosiewicz – traf chciał, że dokładnie w drugą rocznicę swoje włosy podarował na menedżer Unii Leszno Adam Skórnicki. Był on 203 osobą, która przystąpiła do akcji, jednak jego przykład sprawił, że pojawiają się następni.

W najbliższy poniedziałek stowarzyszenie organizuje w Ratuszu konferencję „Rakowi stanowczo nie”, podsumowującą projekt „Elegancja raka w obiektywie”. Projekt miał na celu przywrócenie poczucia godności i piękna kobietom z chorobą nowotworową, jednym jego elementów był pokaz mody, a na podsumowanie powstał kalendarz prezentujący artystyczne fotografie modelek chorych na nowotwory.

Źródło: http://elka.pl/content/view/77166/150/