Akcja „Kajaki czekają na dzieciaki” – Fundacja Podaj Dalej z Konina

wpis w: NGO | 0

W ostatnim tygodniu lipca do Konina przyjedzie 12 dzieciaków z niepełnosprawnością ruchową z małych miast i wsi z całej Polski. Tym razem nie będzie rehabilitacji i żmudnych ćwiczeń. To będą PRAWDZIWE wakacje. Naszym Małym Odkrywcom dostarczymy taką ilość atrakcji, aby uśmiech nie schodził z ich twarzy – będą grać na bębnach, śpiewać, żonglować, pływać na basenie, uczyć się modelarstwa, rozwijać talenty podczas zajęć artystycznych, poznawać miasto… Do spełnienia dziecięcych marzeń o prawdziwej przygodzie brakuje jeszcze ponad 1000 zł na organizację spływu kajakowego rzeką Wartą. Udział w spływie kajakowym pozwoli im, chociaż na chwilę zostawić swoją niepełnosprawność na brzegu i uwierzyć, że w życiu mogą sięgać po więcej! Pod koniec lipca z konińskich bulwarów wystartuje 12 kajaków – w każdym będzie jedno dziecko oraz opiekun – wolontariusz. Około 2,5-godzinna podróż zakończy się w Osieczy. W międzyczasie dowieziemy tutaj wózki i kule, aby wszystkie maluchy mogły miło spędzić czas w gospodarstwie agroturystycznym – bawić się, śpiewać i upiec kiełbaski przy ognisku.

Na organizację tygodniowych kolonii MALI ODKRYWCY dla 12 dzieci z niepełnosprawnością narządu ruchu z małych miast i wsi pozyskaliśmy środki w ramach akcji TVP „Reklama dzieciom”. Dzięki temu udział dzieci jest bezpłatny. Mają zapewnione całodzienne wyżywienie, nocleg, opiekę wykwalifikowanej kadry oraz bogaty program zajęć, który pozwoli im się rozwinąć w różnych obszarach życia. Spływ kajakowy jest dodatkowym działaniem, które chcemy zorganizować dla tej grupy dzieci, ponieważ wiemy, że jest czymś więcej niż sposobem spędzania wolnego czasu. Stanowi klucz do przezwyciężenia własnych słabości i ograniczeń, pozwala otworzyć się na ludzi i na świat i wypłynąć na szerokie wody….

Na co zbieramy

Organizacja spływu kajakowego wiąże się z wieloma kosztami – wypożyczenie i transport 12 kajaków, ubezpieczenie, transport dzieci i wolontariuszy oraz transport sprzętu (wózki, kule) z miejsca startu w Koninie do Osieczy. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo zamawiamy też opiekę ratowników na motorówce (WOPR). Planujemy zakup kiełbasek, pieczywa i napojów dla uczestników naszego spływu. Jeżeli zbierzemy więcej pieniędzy, niż zakładamy, powiększymy naszą ekipę kajakarską o kolejne dzieci z niepełnosprawnością. Grono szczęśliwych maluchów się powiększy. ☺

Aby wesprzeć Akcję KAJAKI CZEKAJĄ NA DZIECIAKI WEJDŹ NA STRONĘ: http://www.fundujesz.pl/kajaki