Wakacje dzieci z Wronek i Ostroroga w Holandii

wpis w: NGO | 0

Niezwykłe wakacje dzieci z Ostroroga i Wronek.
Na zaproszenie organizacji Stichting Stedenband Beverwijk-Wronki, grupa 15 dzieci gościła w dniach od 25 do 30 czerwca br. w Holandii. Wyjazd został zorganizowany przez fundację „Femina Project” Centrum promocji i Rozwoju Kobiet oraz znanego wielu wronczanom Wima Spruit’a.

Celem wyjazdu była organizacja ciekawych wakacji dla 15 dzieci z gmin Wronki i Ostroróg. Przez cały pobyt dzieci korzystały z gościny holenderskich rodzin z Beverwijk i okolic. Podczas wizyty w Holandii, młodzi turyści zwiedzili Beverwijk i okolice, byli na nadmorskiej plaży, w parku sów, ZOO oraz muzeach: strojów ludowych, serów i produkcji słynnych drewnianych sabotów, a na koniec smaczne BBQ. Choć pobyt trwał kilka dni, to atrakcji które przygotowali nasi holenderscy przyjaciele było bardzo dużo, dzięki czemu uczestnicy bawili się znakomicie.
Dziękujemy partnerom wyjazdu: Urzędowi Miasta i Gminy Ostroróg oraz firmom Amica Sp. z o.o. z Wronek i Ingenis Sp. z o.o. z Poznania których wsparcie pozwoliło nam podróżować wygodnym busem na trasie Wronki-Ostroróg-Beverwijk i z powrotem.

Specjalne podziękowania dla Melanie Voorhans-Wijand naszej holenderskiej koordynatorki.

 

Źródło:  Fundacja „Femina Project”