Szkolenie Rokosowo_Sieć Działamy Razem_28-29.11.2014 r.

wpis w: Sieć | 0

Witamy nowe organizacje w naszym projekcie. Właśnie trwają pierwsze szkolenia dla wielkopolskich NGO realizowanych w ramach projektu „Działamy Razem – wielkopolskie organizacje na rzecz porozumienia i współpracy”.


Nasi uczestnicy, podczas tego zjazdu, dowiedzą się jak powinna wyglądać identyfikacja wizualna organizacji, jak być rozpoznawalnym w sieci, jak zaprojektować drzewo strony www, jakie są kanały dystrybucji reklamy w sieci i jak promować się na Facebooku. Ponadto poznają przykłady działań w Internecie, dowiedzą się m. in. jak zmierzyć wizerunek organizacji w sieci, badać zasięg organizacji, segmentację klientów, badać zaangażowania uczestników. Pokażemy jak wykorzystywać Google Maps w stronie Internetowej.
Część przedstawicieli naszych NGO;sów poznaje czym jest Crowdfunding czyli finansowanie społecznościowe , jak przekonać do siebie i swojego pomysłu finansujących, którymi mogą być członkowie społeczności wirtualnych, znajomi, rodzina i wszelkie osoby, które za pomocą wpłat drobnych kwot, chcą wesprzeć twórców projektu. Wiele drobnych wpłat składa się na dużą pulę środków, które pozwalają spełniać marzenia, rozwijać biznes lub organizować atrakcyjne eventy. Uczymy czym jest impact investing, czyli inwestowanie dla zysków finansowych, społecznych i innych. Pokazujemy jak można skorzystać z tych nowych pomysłów; jak opracować Lean canvas własnego projektu [czyli wskazać mocne i słabe strony projektu, pokazujemy czym jeszcze można popracować, by projekt odniósł sukces.]. Opowiadamy o finansowaniu pomysłów za pomocą środków własnych i pozyskanych – obcych oraz pomagamy przygotować projekt – będzie również o tym jak ważne jest odpowiednie podejście, budowanie zespołu i społeczności, autentyczny marketing.

Projekt „Działamy Razem – wielkopolskie organizacje na rzecz porozumienia i współpracy” jest realizowany przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni w partnerstwie z Samorządem Województwa/Ośrodkiem Integracji Europejskiej w Rokosowie, Fundacją Rozwoju Talentów i Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

(kk)