Start akcji ROWER POMAGA

wpis w: Inne | 0

Fundacja ekologiczna ARKA rozpoczęła ogólnopolską akcję ROWER POMAGA. Tradycyjnie w akcji łączą tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPoamga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisję CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. Za każde 5000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom przekazują dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower.

Arka szuka wolontariuszy i partnerów akcji, a także kolejnych sponsorów na rowery dla dzieci. W ramach akcji będą rozdawać „rowerowe serduszka” – główny symbol akcji, które są nalepką na rower.

A tytułowy ROWER POMAGA łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny.

Szukają także organizatorów imprez rowerowych i wolontariuszy, którzy pomogliby w promocji całej akcji. Mają dla nich koszulki i rowerowe serduszka.

ROWER POMAGA LUDZIOM. Jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji.

ROWER PAMAGA ZIEMI. Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę.

ROWER PAMAGA DZIECIOM. Dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na www.rowerpomaga.pl. Każde 5 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu Sponsorzy akcji nagrodzą rowerami. Przekażą je do Domów Dziecka. Twój udział w tej społecznej akcji przyniesie więc konkretne korzyści!

Polacy pokochali rowery. A te mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję (w ciągu godziny spalasz 300-600 kcal), zmniejsza stres, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Rower nie emituje spalin i hałasu, jak robią to samochody. Komunikacja rowerowa nie zabiera wielkiej przestrzeni, jak jezdnie i parkingi. Poruszając się rowerem często szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie. Rower zapewnia kontakt z przyrodą i doznania estetyczne. Jazda na rowerze dodaje optymizmu. Ruch i wysiłek sprawia, że organizm wydziela endorfiny tak zwane hormony szczęścia.