Infografika co należy wiedzieć o konkursie CDR2

Co należy wiedzieć o konkursie Centrum Dla Rodziny 2

wpis w: NGO | 0

Już 28 lutego o godz.12.00 startujemy z naborem wniosków w ramach konkursu “Centrum dla Rodziny 2”.
Na “rynku” dotacji nasz konkurs regrantingowy jest jednym z wielu ale to nie oznacza, że jest taki sam jak konkursy innych Operatorów.
Aby otrzymać dofinansowanie należy zwrócić uwagę na cele jakie nam, Operatorowi przyświecają.
Wspieramy działania skierowane na wzmocnienie rodziny, rodzicielstwa i macierzyństwa zarówno w obszarze niwelowania braków ale także w obszarze wzmacniania zasobów jakimi dysponują rodziny objęte wsparciem.

Wspieramy działania, które NIE będą tylko i wyłącznie jednorazowym działaniem w społeczności lokalnej. I tutaj pojawia się najwięcej pytań…..ale o co chodzi?
Najlepiej pokażemy to na przykładzie wyjazdu integracyjnego:

PRZYKŁAD NR 1: Organizacja ABC zauważyła, że w jej środowisku jest grupa dzieci i rodziców, która nie wyjeżdża nigdzie, ich życie ogranicza się do spędzania wolnego czasu na podwórku.
Członkowie organizacji w swoim gronie organizują wyjazd nad jezioro dla rodzin po czym informują potencjalnych uczestników, że za dwa tygodnie jest wyjazd do miejscowości X i muszą zebrać 25 osób. Chętni dowiadują się gdzie pojadą oraz jaki będzie program wyjazdu dopiero w chwili zgłoszenia się. Na żadnym etapie organizacji wyjazdu nie uczestniczyli w jego planowaniu, przygotowaniu.

PRZYKŁAD NR 2: Organizacja ABC zauważyła, że w jej środowisku jest grupa dzieci i rodziców, która nie wyjeżdża nigdzie, ich życie ogranicza się do spędzania wolnego czasu na podwórku.
Członkowie organizacji postanawiają to zmienić ale na spotkanie dotyczące wyjazdu zapraszają osoby, które byłyby zainteresowane takim wyjazdem. Wspólnie ustalają gdzie i kiedy pojadą, dla ilu osób przygotować wyjazd, dzielą się obowiązkami związanymi z przygotowaniem wycieczki, angażują rodziny wg ich możliwości. Po powrocie wspólnie podsumowują wyjazd, sprawdzają co się udało a co następnym razem zrobić inaczej.Angażują odbiorców na każdym etapie działania. Jest to działanie partycypacyjne, edukacyjne i integracyjne.

Wspieramy działania, w których stosuje się model działania wskazany w PRZYKŁADZIE NR 2 🙂
Podsumowując, praktycznie każde działanie można zrealizować przy współpracy z odbiorcami i ich otoczeniem co przynosi z czasem pożądaną zmianę społeczną.

Co należy wiedzieć o konkursie Centrum Dla Rodziny 2